Autoškola Pavla a Václav Nezhybovi, Olomouc

Škoda Fabia

Novinky

Zahájení dalšího kurzu až v březnu 2024

Prosíme zájemce o kurz v naší autoškole, aby se na nejbližší volný termín v březnu 2024 hlásili výhradně telefonicky. Prosíme, nevhazujte své papírové přihlášky do naší schránky. Děkujeme za pochopení a těšíme se v březnu na kurzu.

FAQ - často kladené otázky žadatelů o řidičský průkaz

Kolik hodin jízd budu u Vás absolvovat? A je to v každé autoškole stejné?

Budete absolvovat celkem 28 vyučovacích hodin (1 vyučovací hodina = 45 minut). Počet hodin je stanovený zákonem 247/2000 Sb. a musí být v každé autoškole stejný.

Lze během výcviku přestoupit k jiné autoškole?

Pokud není výcvik ukončen, je to možné v kterékoliv fázi výcviku. Současná autoškola je povinna žadateli přestup umožnnit, vystavit tzv. Potvrzení o částečném absolvování výuky a výcviku, vrátit žádost s lékařským posudkem, popř. provést finanční vyrovnání.

Můžu nastoupit do kurzu, když mi ještě není 18 let?

Ano, můžete. Dle paragrafu 13 zákona 247/2000 Sb. ke dni ukončení výcviku a výuky musíte dovršit předepsaného věku, na skupinu B tedy 18 let. Doba od zahájení do ukončení výcviku nesmí přesáhnout 18 měsíců.

Z čeho se skládá závěrečná zkouška?

Zkouška se skládá ze 3 dílčích zkoušek, které jsou na sobě nezávislé. Tzn. pokud žadatel z některé z nich neprospěje, opakuje pouze tu neúspěšnou.

Dílčí zkoušky jsou tyto:

  • zkouška z pravidel provozu na pozemních komunikacích
  • zkouška z údržby a ošetřování vozidla
  • zkouška z praktické jízdy

Pokud máte jakýkoliv další dotaz ohledně řidičského kurzu určitě se nebojte nám ho zaslat na e-mail info@autoskola-nezhybovi.cz


Autoškola Pavla a Václav Nezhybovi, Václava III. 26, Olomouc - Lazce, 772 00 - tel.: 777 575 799 - info@autoskola-nezhybovi.cz