Autoškola Pavla a Václav Nezhybovi, Olomouc

Škoda Fabia

Novinky

Kurz na měsíc srpen je již zaplněn

Srpnový kurz je již plně zaplněn. Termín zářijového kurzu vyhlásíme, co nejdříve. Kurz bude již za novou cenu 8500 Kč.

FAQ - často kladené otázky žadatelů o řidičský průkaz

Kolik hodin jízd budu u Vás absolvovat? A je to v každé autoškole stejné?

Budete absolvovat celkem 28 vyučovacích hodin (1 vyučovací hodina = 45 minut). Počet hodin je stanovený zákonem 247/2000 Sb. a musí být v každé autoškole stejný.

Lze během výcviku přestoupit k jiné autoškole?

Pokud není výcvik ukončen, je to možné v kterékoliv fázi výcviku. Současná autoškola je povinna žadateli přestup umožnnit, vystavit tzv. Potvrzení o částečném absolvování výuky a výcviku, vrátit žádost s lékařským posudkem, popř. provést finanční vyrovnání.

Můžu nastoupit do kurzu, když mi ještě není 18 let?

Ano, můžete. Dle paragrafu 13 zákona 247/2000 Sb. ke dni ukončení výcviku a výuky musíte dovršit předepsaného věku, na skupinu B tedy 18-ti let. Doba od zahájení do ukončení výcviku nesmí přesáhnout 18 měsíců.

Z čeho se skládá závěrečná zkouška?

Zkouška se skládá ze 3 dílčích zkoušek, které jsou na sobě nezávislé. Tzn. pokud žadatel z některé z nich neprospěje, opakuje pouze tu neúspěšnou.

Dílčí zkoušky jsou tyto:

  • zkouška z pravidel provozu na pozemních komunikacích
  • zkouška z údržby a ošetřování vozidla
  • zkouška z praktické jízdy

Pokud máte jakýkoliv další dotaz ohledně řidičského kurzu určitě se nebojte nám ho zaslat na e-mail info@autoskola-nezhybovi.cz


Autoškola Pavla a Václav Nezhybovi, Václava III. 26, Olomouc - Lazce, 772 00 - tel.: 777 575 799 - info@autoskola-nezhybovi.cz